Świątynia Boga

Świątynia Boga jest wielokrotnie wspominana na kartach Pisma Świętego. Świątynią nazywany jest Bóg, jako źródło wszelakiej świętości, jest nią święty przybytek, czyli Namiot Zgromadzenia, który Pan kazał wykonać Mojżeszowi, aby mógł zamieszkać wśród Izraelitów. Także w dzisiejszych czasach świątynie są miejscem, w którym Chrystus oczekuje na nas w Przenajświętszym Sakramencie. Wznoszone na wzór Świątyni Bożej, którą Pan pokazał w niebie Mojżeszowi, kościoły gromadzą wiernych podczas sprawowania Eucharystii. Tutaj odbywają się najważniejsze uroczystości kościelne, odprawiane są nabożeństwa i udzielane sakramenty święte.
W tym dziale naszej czytelni chcielibyśmy przybliżyć Wam to szczególne miejsce modlitwy, kontemplacji i skupienia, wewnętrznych przemian i nawróceń, miejsce spotkania z Miłosiernym Bogiem.
ks. Dominik Chmielewski SDB trzyma krzyż
Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - Świąt Paschalnych. Jak prawdziwie przygotować się do Wielkiego Postu i jak przeżyć ten okres oczekiwania? Mówi o tym Ks. Dominik Chmielewski. Posłuchajcie!

O.Pio to święty, który wyjątkowo zasługuje na to miano. Jego portret zajmuje zaszczytne miejsce w niejednej świątyni. Niestety, zarówno nastrój jak i sposób, w jaki sprawowana jest w nich eucharystia znacznie odbiega tego jak sprawował ją ten święty kapucyn. (...)Rzeczywiście było to widoczne, że podczas Mszy św. Ojciec Pio przeżywał na nowo mękę Jezusa, ofiarę miłości i cierpienia.

Msza Święta sprawowana w tradycyjnym (klasycznym) rycie rzymskim

O. Pio nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę „przedsoborową”), o co prosił władze Kościelne. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu.

Wanda Półtawska

Wanda Półtawska to osoba wyjątkowa. Jej bogaty życiorys obfituje w bohaterskie czyny i jest pełen cierpienia. Doświadczyła największego piekła na ziemi w XX-wiecznej Europie i poznała największe postacie tego stulecia. Przeżyła hitlerowski obóz zagłady, Jan Paweł II wstawiał się za nią u Ojca Pio, a Ojciec Pio u Jezusa Chrystusa. Teraz ona wstawia się za Chrystusem...

Benedykt XVI

Ojciec Św. Benedykt XVI potwierdza i przypomina, na czym polega prawdziwa odnowa Kultu Eucharystycznego zgodnie z duchem Soboru Watykańskiego II, a szczególnie Trydenckiego. Papież apeluje do wiernych: "Klęczenie przed Eucharystią jest wyznaniem wolności: ten kto klęka przed Jezusem, nie może i nie powinien korzyć się przed żadną władzą ziemską, bez względu na jej siłę (...)".

o.Pio podczas Podniesienia

W górze był Ukrzyżowany Jezus (...). Po prawej stronie klatki piersiowej miał ranę, z której tryskała krew w kierunku lewej strony, a na prawo coś, co wyglądało jak woda, ale było bardzo błyszczące, jak strumienie światła wychodzące w kierunku wierzących (...). Byłam zdumiona ilością Krwi, która spływała do kielicha. Myślałam, że się przeleje i zabarwi cały ołtarz, ale ani jedna kropla się nie rozlała. W tym momencie Maryja powiedziała...

Modlitwa

Po raz pierwszy w Piśmie Świętym pojęcie świątyni pojawia się w czasie wędrówki Izraela po pustyni, po tym, jak Pan Bóg cudownie wyprowadził swój lud z Egiptu za pośrednictwem Mojżesza. Po przejściu przez Morze Czerwone, Izraelici dotarli do Góry Synaj. Na tej górze Pan rozmawiał z Mojżeszem wiele razy, przekazując mu prawa i wskazówki. Podczas jednej z tych rozmów, Pan Bóg powiedział do Mojżesza...

Msza Święta sprawowana w tradycyjnym (klasycznym) rycie rzymskim
Kościół z niecierpliwością oczekuje "uwolnienia" przez Benedykta XVI Mszy Trydenckiej. Papież jest przekonany, że kryzys w Kościele, którego jesteśmy świadkami, wynika w wielkiej mierze z dezintegracji liturgii. Tak jak przepowiadała Maryja reforma liturgii wprowadziła w Kościele zamęt, kryzys wiary i spadek powołań. Jedynym ratunkiem jest powrót do tradycji i świętości, których ludzką ręką zmieniać nie można.