Strona główna - wybrane artykuły z naszej czytelni
Jak przeżyć okres Wielkiego Postu
Wstrząsająca Msza św. Ojca Pio
O.Pio to święty, który wyjątkowo zasługuje na to miano. Jego portret zajmuje zaszczytne miejsce w niejednej świątyni. Niestety, zarówno nastrój jak i sposób, w jaki sprawowana jest w nich eucharystia znacznie odbiega tego jak sprawował ją ten święty kapucyn. (...)Rzeczywiście było to widoczne, że podczas Mszy św. Ojciec Pio przeżywał na nowo mękę Jezusa, ofiarę miłości i cierpienia.
Nabożeństwo, które może uratować świat, Kościół i ...
Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi ma moc wyjątkową. Jest ostatnią deską ratunku dla Kościoła i świata, którą poprzez Przenajświętszą Panienkę podarował nam Bóg Ojciec. Jak mówi Maryja: już z wielkim trudem aniołowie utrzymują karzącą rękę Stwórcy nad światem. Dlatego nabożeństwo to powinien praktykować każdy katolik. Kryje ono w sobie jeszcze jedną wielką tajemnicę...
Czwarta Tajemnica Fatimska. Czy poznaliśmy pełną treść objawień?
Pod koniec 2006 roku we włoskich księgarniach ukazała się książka pt „Czwarta Tajemnica Fatimska” pióra Antonio Socci. Autor, po intensywnym zbieraniu materiałów dochodzi do wniosku, że Watykan nie ujawnił formalnie całej treści Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Sekretarz papieża Jana XXIII również potwierdza istnienie dwóch tekstów Trzeciej Tajemnicy.
Św. Ojciec Pio – Obrońca Mszy Trydenckiej, antymodernista
O. Pio nie miał nic wspólnego z „posoborowym” duchem „odnowy” w Kościele. Do końca swoich dni odprawiał Mszę Trydencką (tzw. Mszę „przedsoborową”), o co prosił władze Kościelne. W głębokiej duchowości świętego Ojca Pio (1887-1968) nie było krzty popularnego dzisiaj charyzmatyzmu na modłę Odnowy w Duchu Świętym, Taize czy też innych wspólnot zapożyczonych z protestantyzmu lub judaizmu.
Objawienia Matki Bożej w Fatimie (1917)
13 maja 1917 r. bawiliśmy się z Hiacyntą i Franciszkiem na szczycie zbocza Cova da Iria. (...) nagle ujrzeliśmy jakby błyskawicę. Kiedy doszliśmy mniej więcej do połowy zbocza, (...) ujrzeliśmy na skalnym dębie Panią w białej sukni, promieniującą jak słońce. Jaśniała światłem jeszcze jaśniejszym niż promienie słoneczne, które świecą przez kryształowe naczynie z wodą. Zaskoczeni tym widzeniem zatrzymaliśmy się.
Modlitwa do Św. Michała Archanioła
Modlitwa do Św. Michała Archanioła ułożona w 1886 roku przez papieża Leona XIII ma moc egzorcyzmu. Papież rozesłał ją do wszystkich biskupów i zalecił odmawiać na koniec każdej Mszy Świętej. Bardzo nas cieszy, że dziś w czasach źle rozumianej wolności, swobody seksualnej, szerzącego się okultyzmu, mody na potwory i demony znów coraz powszechniej odmawiana jest w kościołach.
Tajemnica macierzyństwa
Siedziałam w ogrodzie, pilnując mojego pięcioletniego wnuczka, który bawił się z kolegami równolatkami "transformerami". Są to obrzydliwe twory, które wyglądają jak rakiety międzyplanetarne, ale po przemieszczeniu elementów, z których się składają, stają się metalowymi, ciężkimi potworami. Patrzyłam uważnie na dzieci, bo właściwie bałam się, że te modne zabawki nie są zbyt bezpieczne...
Miserere Mei, Deus - Zmiłuj się nade mną, Boże!
Ojciec Pio o Karolu Darwinie
Od czasu do czasu w bibliotece Ojciec Pio zapisywał swoje refleksje na marginesie czytanych książek. (...) O Darwinie [napisał]: „On nie jest ewolucjonistą. W swoich dziełach przedstawia ewolucję jako hipotezę, w którą - jak stwierdza - nie wierzy. Tak naprawdę nie jest on także kreacjonistą. To darwiniści wkładają mu w usta słowa , których nie powiedział, aby usunąć Boga z dzieła stworzenia.”
Przychodzi Ktoś najważniejszy - sam Pan Jezus
Wanda Półtawska to osoba wyjątkowa. Jej bogaty życiorys obfituje w bohaterskie czyny i jest pełen cierpienia. Doświadczyła największego piekła na ziemi w XX-wiecznej Europie i poznała największe postacie tego stulecia. Przeżyła hitlerowski obóz zagłady, Jan Paweł II wstawiał się za nią u Ojca Pio, a Ojciec Pio u Jezusa Chrystusa. Teraz ona wstawia się za Chrystusem...
Jan Paweł II o psalmie Miserere
Wielokrotnie podczas kazań i przemówień do wiernych Jan Paweł II przypominał treść psalmu Miserere ze Starego Testamentu. Świadomy ludzkiej słabości jako przykład stawiał króla Dawida. Dawid, który posiadał na ziemi władzę nad narodem wiedział, że przed Bogiem wszyscy są równi, toteż z pokorą zgiął kolana przed Panem, przyznał się do swojej grzeszności i prosił Go o przebaczenie.